Hakkımda

ayba

Merhaba,

1978 istanbul doğumluyum. Teknik lise ve sonrasında aldığım özel eğitimlerle İç Mimar oldum.
Fazlasıyla idealist bir şekilde tam 16 sene boyunca dur durak bilmeden çalıştım, ee ne de olsa ne yapacaksam her kadın gibi en iyisiyle yapmalıydım :)  sonra ailemizi büyütmek ve geleceğimize daha bir umut ile bakmak için bir bebek istediğimize karar verdik.. ve işte o dönemlerde bir  gün hamilelik haberini aldım..
Sonra bir anda bir sürü soru dolaşmaya başladı kafamda , hamileliğim boyunca etrafımda yakın zamanlı hiç hamile olmaması da cabası.. bu nedenle biraz yalnız kaldım sanırım , biraz merak biraz endişe derken baktım bu böyle olmayacak e yine bunun da hakkını vermek gerek :) diyerek yola çıktım  bol bol okuyup araştırmalar, seminerlerden seminerlere koşturmalar ve bu arada da yoğun iş temposuna ayak uydurmaya çalışarak geçen 9 ay.. (yeri gelmişken hamileliğimi ve doğumumu güzel geçirmeme sebep olan ve anne kişiliğiyle bana doğumdan sonra da desteğini esirgemeyen sevgili doktorum Op.Dr. Figen ATEŞALP’ e  sonsuz teşekkürler)

Sonrasın da Bade girdi hayatıma,

hayatıma ruhuma her şeyime:)

önceleri çalışmaya devam  ettim, ama bu arada da bebeğimi ihmal etmemek için annelik rolünü de idalist bir şekilde tamamen iş-ev arası koşturarak hiçbir şeyi aksatmadan  yapmaya çalışarak oynadım.

Sonra ne oldu bilmiyorum (tabii aslında biliyorum bu kadar koşturunca olacağı buydu ) bir sabah uyandım ve sakin huzurlu bir hayat istediğime yani aslında yorulduğuma karar verdim.. ve duruverdim….

tabii durmak demek benim için bir şey yapmamak demek değildi… 

O günden beri önce Badenin annesiyim, sonra eşimin yol arkadaşı, ablamın kardeşi, annemin küçük kızı ve de tüm anne adaylarının HAMİLE KOÇU…

Hamileliğimde geçirdiğim şaşkınlık ve bilinmezlikleri diğer hamileler de yaşamasın, çok daha bilinçli rahat ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirsinler diye de bu siteyi kurup her yere ulaşabilmek istedim. Henüz site çok yeni hepinizin katkı ve destekleriyle çok daha büyüyüp her yere ulaşacağız umudundayım.

Çok mutluyum artık kendim ,kızım ve diğer tüm çocuk sahibi olacak kadınlar için bir şeyler  yapıyorum, anneliğin, hayatımın tadını çıkarıyorum.

Bu arada tüm sorular ve danışmanlık için bana Facebook sayfamızdan veya aylin@hamilekocum.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiler..

 

Önemli not: Sitede yer alan ölçü (kilo, boy vs.) bilgileri yaklaşık bilgilerdir ve her hamilede ve bebekte değişkenlik gösterir.

Ayrıca sitedeki tüm yazılar genel bilgi olup,  doktorunuzun tedavi ve bilgileri esastır.

2 comments to Hakkımda

 • Nuray Günay  Söyle:

  Merhaba Aylin hanım, bebeğinizle size sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum.
  4,5 aylık ahmileyim ve Dr.Figen Ateşalp’a gitmeyi düşünüyoruz.
  Size sormak istediğim bir kaç sorum olacak.
  Dr. Figen Ateşalp nasıl birisi? Normal doğuma teşvik ediyor mu? Hamilelikte kanama yada doğumun başlaması gibi acil bir durumda gece /gündüz gelebiliyor mu? Kendisine Telefonla gece/gündüz ulaşabiliyor musunuz?
  Normal doğum mu yoksa sezeryan mı oldunuz? Sezeryandan sonra çok çabuk ayağa kalkabildiniz mi? Dikişlerde bir enfeksiyon yaşadınız mı? Şimdi olsa yine Dr.Figen Ateşalp’a gider misiniz? Teşekkürler.

  • admin  Söyle:

   sevgili Nuray hanım,
   maalesef mesajınız siteye düşmemeiş bu nedenle daha yeni görebildim, öncelikle gecikme için özür diliyorum.
   dr. figen hanım bünyeniz, bebeğin duruşu ve diğer faktörleri de inceleyip doğum şekline öyle karar veriyor ama bilmek istediğiniz buysa evet normal doğumcu doktorlardan :) ben bebeğin ters gelmesi nedeniyle sezeryan oldum (epidural) tabir edilen yani uyanık şekilde ..ertesi gün ayaklandım 3. gün hiç bir şeyim yoktu, yeniden doğum yapsam bu şekilde yaparım :) ve kesinlikle figen hanıma giderim..
   sevgiler

Cevap Bırakın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>